Anna Kucińska – consulting i doradztwo w obszarze HR – zarządzania zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji

Anna_Kucinska_Trener_HILLWAYDoświadczony menedżer, konsultant hr i trener w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 2006 pracuje jako konsultant i trener HR. Specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi w okresach restrukturyzacji, tworzeniu i wprowadzaniu odpowiednich dla firm narzędzi HR; systemy ocen, modele kompetencyjne, struktura wynagrodzeń i benefitów, wartościowanie stanowisk, rozwój pracowników, procedury i regulaminy wewnętrzne,  controlling personalny. Podejmuje się także funkcji HR Interim Managera.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła magisterskie studia slawistyczne na Wydziale Polonistyki i Slawistyki a także podyplomowe studia w zakresie Psychologii Zarządzania Personelem na wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku lat ’90 uczestniczyła w kilkumiesięcznym szkoleniu menedżerskim w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Ponadto odbyła szereg szkoleń z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, szeroko pojętego obszaru HR, przywództwa i coachingu. Biegle włada językiem angielskim oraz serbsko – chorwackim, a w stopniu zaawansowanym językami: hiszpańskim i rosyjskim.

Na początku lat dziewięćdziesiątych była członkiem grupy menedżerów otwierających w Polsce restauracyjny biznes firmy PepsiCo. Następnie przez kilkanaście lat pracowała jako Dyrektor Personalny. Najdłużej, bo aż 10 lat związana była z Sony Poland.  W swojej pracy skupiała się na sprawach strategicznego rozwoju biznesu i pracowników.

W Sony  przez 2,5 roku była równocześnie Regionalnym Dyrektorem HR na 4 kraje – Polskę,  Czechy, Węgry
i Słowację.  W funkcji Regionalnego Dyrektora HR przeprowadziła szereg projektów integrujących struktury
4 firm w jedną strukturę organizacyjną. Jako członek najwyższej kadry zarządzającej była współodpowiedzialna za budowanie kultury organizacyjnej i rozwój zawodowy pracowników.

Na co dzień prowadzi projekty doradczo-szkoleniowe w obszarach:

  • oceny pracownicze (w tym ocena 360),
  • tworzenie modeli kompetencyjnych i używania kompetencji w zarządzaniu pracownikami,
  • rozwoju organizacji i kadry menedżerskiej
  • Assesment Center i Development Center
  • wartościowanie stanowisk

W trakcie swojej pracy zawodowej zdobyła uprawnienia asesora w assessment center, prowadziła między innymi projekty oceny 360 stopni, centra rozwoju managerów i ankiety satysfakcji pracowników.

Współpracowała między innymi z firmami: Play, Polfa Tarchomin, Sony Poland, Statoil, IFS, BMM, Zepter International, Mercury Engineering Polska, Ministerstwo Sprawiedliwości, Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego, Główny Urząd Miar.

Wybrane projekty związane  z doradztwem personalnym:

ð  Audyt systemu ocen okresowych i rekomendacje zmian – firma branża telekomunikacyjna

ð  Zbudowanie modelu kompetencyjnego firmy – firma branża informatyczna

ð  Stworzenie systemu ocen okresowych opartych na kompetencjach – firma branża informatyczna

ð  Przeciwdziałanie nadmiernej rotacji pracowników handlowych – branża farmaceutyczna