Aleksander Kocur – konsultant, trener sprzedaży i zarządzania

Ekspert w zakresie szkoleń sprzedaży i zarządzania zespołami w firmach usługowych, produkcyjnych i sieciach handlowych. Na swoim koncie ma ponad 1000 dni szkoleniowych.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, z zawodu pedagog, instruktor, konsultant, trener umiejętności miękkich, handlowiec. Absolwent studiów podyplomowych Psychologii Zachowań Społecznych na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych z zakresu Nowoczesnych Narzędzi Zarządzania na Politechnice Śląskiej oraz Lean Management na Wyższej Szkole Biznesu. Jest dyplomowanym trenerem.

Aktywnie prowadzi szkolenia od 2007 roku, a od 2009 wykłada na studiach podyplomowych. Przez wiele lat łączył i łączy praktykę biznesową z byciem trenerem i konsultantem dla kilkudziesięciu firm i organizacji.

Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w firmach i korporacjach zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju sprawia, że doskonale radzi sobie we współpracy z wieloma branżami i pracownikami różnych szczebli.

Ze sprzedażą związany od 1996 roku. Zarówno B2C, jak i B2B. Przez lata pracował jako Sprzedawca, Przedstawiciel Handlowy w branży FMCG, Reprezentant Medyczny. Przez ponad 10 lat związany był z firma szkoleniową, w której pracował jako Key Account Manager, Dyrektor Sprzedaży i Dyrektor Szkoleń Biznesowych oraz Trener. Przez 4 lata ponadto prowadził własne właścicielskie placówki bankowe PKO BP, gdzie zarządzał sprzedażą i zespołem sprzedaży.

Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu sprzedaży B2C/B2B, obsługi klienta, komunikacji, rozmów z trudnym klientem, negocjacji, budowania zespołu, zarządzania zespołem, zarządzania sprzedażą, zarządzania zmianą, prezentacji i wystąpień publicznych oraz szkolenia trenerskie.

W karierze zawodowej jako trener i konsultant pracował m.in. z takimi organizacjami i firmami jak: ING Bank Śląski, Atlantic, Silgan White Cap Polska, Lafarge Kruszywa i Beton, Alstom Konstal S.A., ING Usługi Finansowe, Polska Presse, Sanitec Koło, PKO Bank Polski S.A., PZU S.A., Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., ZUS, PUP, Leroy Merlin, ToysRUs, Orlen Gaz, Polska Agencja Prasowa (PAP), AMS, Medi Press, PGE Grupa Kapitałowa, Polskapresse, Praktiker, OBI, Allianz, Grupa Onet, Polkomtel, TUnŻ Warta, Agrolen, PS Food, Oriflame, Elamed, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Cersanit, Nord Farm, Hewlett Packard, Cinema-City, Pol-skone, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Marszałkowski Olsztyn, Urząd Marszałkowski Wrocław, Sąd Okręgowy w Gliwicach, Sąd Okręgowy w Warszawie, Rossman, Huta Pokój S.A., AXA Assistance, Azoty Puławy S.A., Farmacol S.A., Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Kopel S.A., Fega Polska S.A., IKEA Industry Goleniów, Unibep S.A., Orlen Oil S.A.

Jako Trener jest jako typowy chellenger – powie to, czego inni nie powiedzą, skłoni do myślenia i działania zachowując pełną kulturę przekazu.

W pracy jest ceniony za skuteczne motywowanie innych do ciężkiej pracy, „zarażanie ludzi pozytywną energią”, skupianie się na szukaniu rozwiązań, ustalanie priorytetów, planowanie, opracowywanie strategii efektywnego działania i zdeterminowanie w dążeniu do wyznaczanych celów, terminowość, asertywność. Postrzegany jest za osobę dobrze zorganizowaną, energiczną w działaniu, godną zaufania, pracowitą i komunikatywną.

Od 2009 również z sukcesami prowadzi również zajęcia biznesowe na studiach podyplomowych z obszarów Trener Biznesu, Lean Management. Współpracował z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Górnośląską Wyższą Szkoła Handlową, Wyższą Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Zainteresowania zawodowe Olka ukierunkowane są w stronę psychologii, doskonalenia umiejętności handlowych, trenerskich oraz zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania sprzedażą, zarządzania w zmianie.

Prywatnie jest mężem i ojcem, który lubi podróże. Czyta biografie, słucha rocka, bluesa, jazz’u i metalu. Gra na gitarze elektrycznej, a przede wszystkim biega i pływa na długich dystansach.