Szkolenie Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie

Myślenie wizualne – czyli przekazywanie nawet skomplikowanych treści za pomocą prostych ikonek i sprytnych połączeń na bazie skojarzenia/metafory – to efektywny sposób na przyciągnięcie uwagi zwłaszcza wzrokowców, a takich odbiorców jest statystycznie najwięcej.

Przekazanie komunikatu w formie obrazu jest dla otoczenia jasne i czytelne, informacje prezentowane w tej formie są lepiej zapamiętywane, dzięki czemu możemy znacznie wzmocnić efekt szkolenia/spotkania. Myślenie wizualne daje ogromne możliwości, pozwala na swobodę, która procentuje tworzeniem nowych rozwiązań i skojarzeń .

Szkolenie HILLWAY Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie

Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!

Grupa docelowa - uczestnicy szkolenia

Szkolenie Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie skierowane jest do trenerów, facylitatorów, liderów zespołów, działów HR, osób zajmujących się tworzeniem prezentacji, nauczycieli oraz wszystkich działających w pokrewnych zawodach.

Cele szkolenia

Główne cele szkolenia Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie:

  • pokazanie na realnych przykładach, że każdy może i potrafi posługiwać się prostym rysunkiem i myśleniem wizualnym
  • przedstawienie korzyści płynących z wykorzystywania myślenia wizualnego, zarówno dla trenera/lidera jak i dla grupy
  • zdobycie wiedzy na temat ciekawych narzędzi i tego jak się nimi posługiwać
  • poznanie wielu “TIPS & TRIKS” przydatnych w myśleniu wizualnym
  • poznanie i wdrożenie nowych umiejętności rysowania ikonek oraz elementów wzbogacających przekaz wizualny (bank ikon, ramki, chmurki, strzałki itp.)

Korzyści z udziału w szkoleniu

Podczas szkolenia Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie uczestnicy poznają jak za pomocą prostych i sprytnych połączeń można przedstawić skomplikowane treści, które przyciągną uwagę odbiorców. Samodzielne tworzenie materiałów na szkolenie/spotkanie, pozwala bardziej je spersonalizować, dopasować do indywidualnych potrzeb odbiorców. Dzięki treściom przedstawianym w formie rysunków, odbiorcy wynoszą więcej wiedzy i lepiej ją zapamiętują – to zdecydowanie zwiększa efektywność szkolenia/spotkania i procentuje na dłużej. Za pomocą nowo poznanych technik prostego rysunku, będzie można w szybki i łatwy sposób tworzyć własne materiały.

Program szkolenia

1. Co to jest myślenie wizualne i jak możemy je wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym? Jakie niesie korzyści? (a niesie ich wiele i jest świetną odmianą chociażby dla nudnych i oklepanych prezentacji w PowerPoint)

2. Mówisz, że nie potrafisz rysować?. Ale myślenie wizualne to nie takie zwykłe rysowanie – to bardziej pomysł i idea do których dorzucasz kilka Tips & Tricks – efekt WOW gwarantowany

3. Rozgrzewamy markery i zaczynamy działać w praktyce – TWORZYMY BANK IKON, czyli bazę pomysłów i wzorów, które będą pomocne w dalszej części warsztatów i w późniejszym czasie. Przez ręce każdego uczestnika przewinie się w sumie 80 kart z uniwersalnymi ikonami, czyli obrazkami, z których każdemu będzie łatwo stworzyć kompozycję rysunku

4. Zostaną przedstawione różne sposoby ubarwiania naszego przekazu, poprzez który chcielibyśmy przedstawić innym swój pomysł, ideę, skomplikowaną treść ( m.in. różne rodzaje liter, cieniowanie, tworzenie atrakcyjnego tła, ramki, strzałki, rodzaje kompozycji, dobór kolorów)

5. Zaprezentowanie specjalnych narzędzi dostępnych dla każdego, ułatwiających stworzenie zaskakującego, estetycznego i przede wszystkim efektownego przekazu wizualnego.

6. TWÓRCZE SZALEŃSTWO – wykorzystanie nowo poznanych technik i narzędzi w ćwiczeniu mocno kreatywnym.

7. Inspiracje – gdzie ich szukać ?

8. Przestrzeń na dodatkowe potrzeby i pytania uczestników – “100 pytań do”?

SZKOLENIE DEDYKOWANE – szczegóły

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Optymalnie Model 2 +1 (2 dni szkolenia -> wdrożenie usprawnień -> 3-4 tygodnie po szkoleniu właściwym 1 dzień szkolenie Follow-up z analizą punktów krytycznych, utrwaleniem wiedzy).

MIEJSCE SZKOLENIA

Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?

A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce lub chcesz usprawnić proces zarządzania w Twojej firmie, Twoim dziale?

Zapraszamy do kontaktu!

E-mail: info@hillway.pl

Tel: +48 22 250 22 82

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.

Skip to content