Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie – szkolenie

Myślenie wizualne i sketchnoting
J. Celusta- autor

Myślenie wizualne ? czyli przekazywanie nawet skomplikowanych treści za pomocą prostych ikonek i sprytnych połączeń na bazie skojarzenia/metafory ? to efektywny sposób na przyciągnięcie uwagi zwłaszcza wzrokowców ? a takich odbiorców jest statystycznie najwięcej.

Przekazanie komunikatu w formie obrazu jest dla otoczenia jasne i czytelne, informacje prezentowane w tej formie są lepiej zapamiętywane, dzięki czemu możemy znacznie wzmocnić efekt szkolenia/spotkania. Myślenie wizualne daje ogromne możliwości, pozwala na swobodę, która procentuje tworzeniem nowych rozwiązań i skojarzeń .

 

Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!

[toggle title=”GRUPA  DOCELOWA ? UCZESTNICY  SZKOLENIA” style=”2″]

Szkolenie Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie skierowane jest do trenerów, facylitatorów, liderów zespołów, działów HR, osób zajmujących się tworzeniem prezentacji, nauczycieli oraz wszystkich działających w pokrewnych zawodach.

[/toggle]

[toggle title=”CELE  SZKOLENIA” style=”2″]

Główne cele szkolenia Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie:

 • pokazanie na realnych przykładach, że każdy może i potrafi posługiwać się prostym rysunkiem i myśleniem wizualnym
 • przedstawienie korzyści płynących z wykorzystywania myślenia wizualnego, zarówno dla trenera/lidera jak i dla grupy
 • zdobycie wiedzy na temat ciekawych narzędzi i tego jak się nimi posługiwać
 • poznanie wielu ?TIPS & TRIKS? przydatnych w myśleniu wizualnym
 • poznanie i wdrożenie nowych umiejętności rysowania ikonek oraz elementów wzbogacających przekaz wizualny (bank ikon, ramki, chmurki, strzałki itp.)

[/toggle]

[toggle title=”KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU” style=”2″]

Podczas szkolenia Myślenie wizualne i sketchnoting w biznesie uczestnicy poznają jak za pomocą prostych i sprytnych połączeń można przedstawić skomplikowane treści, które przyciągną uwagę odbiorców. Samodzielne tworzenie materiałów na szkolenie/spotkanie, pozwala bardziej je spersonalizować, dopasować do indywidualnych potrzeb odbiorców. Dzięki treściom przedstawianym w formie rysunków, odbiorcy wynoszą więcej wiedzy i lepiej ją zapamiętują ? to zdecydowanie zwiększa efektywność szkolenia/spotkania i procentuje na dłużej. Za pomocą nowo poznanych technik prostego rysunku, będzie można w szybki i łatwy sposób tworzyć własne materiały.

[/toggle]

[toggle title=”PROGRAM  SZKOLENIA” style=”2″]

1. Co to jest myślenie wizualne i jak możemy je wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym? Jakie niesie korzyści? (?a niesie ich wiele i jest świetną odmianą chociażby dla nudnych i oklepanych prezentacji w PowerPoint)

2. Mówisz, że nie potrafisz rysować?.ale myślenie wizualne to nie takie zwykłe rysowanie?to bardziej pomysł i idea do których dorzucasz kilka Tips & Tricks ? efekt WOW gwarantowany

3. Rozgrzewamy markery i zaczynamy działać w praktyce ? TWORZYMY BANK IKON, czyli bazę pomysłów i wzorów, które będą pomocne w dalszej części warsztatów i w późniejszym czasie. Przez ręce każdego uczestnika przewinie się w sumie 80 kart z uniwersalnymi ikonami, czyli obrazkami, z których każdemu będzie łatwo stworzyć kompozycję rysunku

4. Zostaną przedstawione różne sposoby ubarwiania naszego przekazu, poprzez który chcielibyśmy przedstawić innym swój pomysł, ideę, skomplikowaną treść ( m.in. różne rodzaje liter, cieniowanie, tworzenie atrakcyjnego tła, ramki, strzałki, rodzaje kompozycji, dobór kolorów)

5. Zaprezentowanie specjalnych narzędzi dostępnych dla każdego, ułatwiających stworzenie zaskakującego, estetycznego i przede wszystkim efektownego przekazu wizualnego.

6. TWÓRCZE SZALEŃSTWO – wykorzystanie nowo poznanych technik i narzędzi w ćwiczeniu mocno kreatywnym.

7. Inspiracje ? gdzie ich szukać ?

8. Przestrzeń na dodatkowe potrzeby i pytania uczestników ? ?100 pytań do??

[/toggle]

[toggle title=”TRENER  PROWADZĄCY” style=”2″]

Joanna Celusta – Trener Biznesu – ekspertka i pasjonatka myślenia wizualnego i sketchnotingu

Ukończyła Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, jednak ceniąc rozwój osobisty, kolekcjonowała doświadczenie na licznych kursach i szkoleniach dotyczących tematyki motywacji, asertywności, komunikacji czy zarządzania sobą w stresie.

Posiada Certyfikat Trenera Szkoleń – ?Train The Trainer? zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest wielką pasjonatką sketchnotingu oraz wszystkiego, co wiąże się z tak zwanym myśleniem wizualnym. Wykorzystuje swoje umiejętności w życiu prywatnym jak i zawodowym tworząc notatki w formie obrazów i ilustracji w taki sposób, aby inni mogli łatwiej zrozumieć skomplikowane treści i zapamiętać je na dłużej. Myślenie wizualne oraz umiejętność tworzenia kolorowych notatek są tematyką jej szkoleń, które ma okazję prowadzić wśród wielu różnych grup zawodowych (kadra zarządzająca, HR, dział komunikacji, trenerzy, sprzedawcy).

Podczas prowadzonych szkoleń stara się połączyć naukę z dobrą zabawą i przyjemnością uczenia się czegoś nowego. Optymizmu i pozytywnej energii nigdy nie brakuje na jej szkoleniach. Jej celem jest pokazanie uczestnikom korzyści wynikających z nabycia nowej wiedzy i umiejętności oraz przeniesienie ich na realne sytuacje życiowe lub zawodowe.
Na jej warsztatach nigdy nie ma miejsca na nudę, za to jest dużo twórczej aktywności, zabawy oraz tips & tricks.

[/toggle]

[toggle title=”SZKOLENIE OTWARTE – szczegóły” style=”2″]

Szkolenia otwarte są to szkolenia dla wszystkich chętnych. Na takie szkolenia przedsiębiorstwa mogą kierować swoich pracowników. 

METODOLOGIA SZKOLENIA OTWARTEGO

Jako jedna z nielicznych instytucji szkoleniowych w Polsce dbamy o to, aby szkolenia otwarte były dopasowane do potrzeb uczestników.

W trakcie szkolenia Trener uwzględnia indywidualne sytuacje z Państwa środowiska pracy, przedstawia narzędzia i rozwiązania gotowe do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu!

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów (80%) popartych krótkimi mini-wykładami (20%), podczas których przekazywane będą niezbędne treści teoretyczne. Charakter zajęć ma za zadanie angażować wszystkich uczestników do aktywnego udziału, poprzez pracę w grupach, liczne ćwiczenia, dyskusje, burze mózgów, analizę przypadków, symulacje realnych sytuacji / zachowań w obliczu zaistniałych zmian.

Skuteczne przyswajanie nowych wiadomości i umiejętności jest możliwe wyłącznie w warunkach aktywnej uwagi słuchaczy. Jeśli nie są oni zaciekawieni, zmotywowani do słuchania, nie uczą się. Szkolenie prowadzi Trener, który potrafi zarazić entuzjazmem, inicjatywą oraz przyjemnością z nauki.

Nasz Trener z całej dostępnej mu wiedzy wybierze rzeczy kluczowe, zgodne z potrzebami i oczekiwaniami uczestników.

WYCENA I SYSTEM RABATOWY

Cena szkolenia: 465 zł netto/os. za jednodniowy warsztat

System rabatowy:

Zgłoszenia 2 osób ? 5% rabatu

Zgłoszenia 3 osób ? 10% rabatu

Rabaty nie łączą się, istnieje możliwość negocjacji cen przy zgłoszeniu większej ilości osób.

W cenie szkolenia otwartego:

 • prowadzenie szkolenia przez doświadczonego Trenera Biznesu
 • komplet materiałów szkoleniowych wraz z ćwiczeniami
 • imienne dyplomy uczestnictwa
 • konsultacje po ? szkoleniowe
 • lunch oraz przerwy kawowe w trakcie szkolenia
 • profesjonalne markery oraz bank ikon

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA

Najbliższy termin szkolenia:

Kalendarium szkoleń otwartych   ?> kliknij 

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Grażyny 13/15 (Stary Mokotów).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WARUNKI UCZESTNICTWA

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie otwarte ?> kliknij 

Warunki uczestnictwa ?> kliknij 

[/toggle]

[toggle title=”SZKOLENIE DEDYKOWANE – szczegóły” style=”2″]

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie,  dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

MIEJSCE SZKOLENIA

Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.

[/toggle]

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania?

Jesteś zainteresowany organizacją szkolenia zamkniętego o podobnej tematyce lub chcesz usprawnić proces zarządzania call center, zarządzania jakością obsługi klienta?

Zapraszamy do kontaktu!

E-mail: info@hillway.pl
Tel: +48 22 250 22 82

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.Skip to content