Szkolenie skuteczny cross selling i up selling w Biurze Obsługi Klienta – sprzedaż w punkcie obsługi klienta

Biuro Obsługi Klienta to nie tylko wizytówka firmy, ale również doskonałe miejsce do zwiększenia konwersji sprzedaży lub generowania leadów – kontaktów do osób zainteresowanych innymi produktami/usługami Państwa firmy. W dzisiejszych czasach, gdzie w większości branż nasycenie rynku jest ogromne, a konkurencja wprowadza co raz to nowe promocje i usługi każdy kanał wspomagający sprzedaż jest dobry. Dziś wyzwaniem jest zatrzymanie klienta poprzez oferowanie mu profesjonalnej obsługi i dopasowanie oferty do jego potrzeb. Pracownik Biura Obsługi Klienta to doradca, któremu można zaufać.

Szkolenie Skuteczny cross – i up – selling w Biurze Obsługi Klienta – sprzedaż w punkcie obsługi klienta

Biuro Obsługi Klienta to często miejsce ujęte w strategii sprzedaży dające szereg korzyści biznesowych m.in. poprzez rozszerzenie oferty przyczynia się do zwiększania ilości osób odwiedzających placówkę, a tym samym pozwala na dotarcie do większej liczby osób, przyczynia się do zwiększenie wykorzystania potencjału pracowników i powierzchni biura, Klient w dalszym ciągu utrzymuje fizyczną więź z firmą, a firma zwiększa przychody.

Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!

Grupa docelowa - uczestnicy szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za bezpośredni kontakt z Klientem – osoby pracujące w Biurze Obsługi Klienta. Skierowane jest do firm i instytucji, które chcą zwiększyć przychody ze sprzedaży wykorzystując istniejące już struktury Biur Obsługi Klienta.

Program szkolenia

W programie szkolenia Skuteczny cross – i up – selling w Biurze Obsługi Klienta – sprzedaż w punkcie obsługi klienta m.in.:

 • oczekiwania konsumentów usług na rynku nasyconym i wysoce konkurencyjnym
 • zrozumienie strategii organizacji – analiza otoczenia rynkowego
 • zrozumienie zasad panujących obecnie na rynku ? rola  indywidualnego podejścia do Klienta (czego oczekuje Klient Państwa branży, Państwa firmy)
 • czynniki wpływające na poziom satysfakcji Klienta w obsłudze bezpośredniej
 • elementy efektywnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej w procesie obsługi klienta
 • rodzaje postaw pracownika BOK a ich wpływ na skuteczność sprzedaży
 • zagrożenia płynące z biernego słuchania i techniki aktywnego słuchania w budowaniu relacji z rozmówcą
 • czynniki psychologiczne wpływające na decyzję zakupu (motywacja do zakupu, potrzeby ekonomiczne, świadomość potrzeb)
 • techniki dosprzedaży wg typologii klienta pojawiającego się w Państwa Biurze Obsługi Klienta (np. klient aktywista – regularnie odwiedzający biuro, klient opłacający rachunki, klient przychodzący porozmawiać, po ulotkę, klient składający reklamację)
 • potrzeby Klienta- klasyfikacja i metody identyfikowania potrzeb klienta (pozyskiwanie informacji od rozmówcy czyli rozpoznawanie jawnych i ukrytych potrzeb klienta
 • wykorzystanie wiedzy o motywach zakupowych i potrzebach Klienta w trakcie rozmowy sprzedażowej
 • umiejętność wykorzystania dostępnych informacji przy sprzedaży (wewnętrzne systemy, bilingi)
 • wzbudzenie zainteresowania Klienta – wywoływanie pilności zakupu/zmiany umowy/rozszerzenia usługi
 • przygotowanie potencjalnych potrzeb Klienta, które zaspokajają określone produkty/usługi
 • opanowanie umiejętności wyboru informacji merytorycznych o określonym produkcie/usłudze i przekładanie ich na język korzyści dla Klienta.
 • przedstawienie oferty dostosowanej do potrzeb Klienta
 • schemat efektywnej prezentacji – Cecha – Korzyść – Wyobrażenie
 • łagodzenie zastrzeżeń Klienta, czyli pokonywanie obiekcji – kiedy Klient mówi – “za drogo”, ,,nie mam potrzeby”, ,,nie mam czasu”, ,,formalności” i wpływ poznania potrzeb Klienta na skuteczność pokonania jego oporów
 • budowanie zaufania rozmówcy i zapewnienie i utwierdzenie Klienta w przekonaniu, że dokonał właściwego wyboru
 • najczęściej popełniane błędy w rozmowach sprzedażowych

Szkolenie Skuteczny cross- i up-selling w Biurze Obsługi Klienta zazwyczaj jest uzupełnieniem projektów związanych ze zmianą strategii sprzedaży mającej na celu zwiększenie przychodów i marży na kliencie.

SZKOLENIE DEDYKOWANE – szczegóły

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Optymalnie Model 2 +1 (2 dni szkolenia -> wdrożenie usprawnień -> 3-4 tygodnie po szkoleniu właściwym 1 dzień szkolenie Follow-up z analizą punktów krytycznych, utrwaleniem wiedzy).

MIEJSCE SZKOLENIA

Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?

A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce lub chcesz usprawnić proces zarządzania w Twojej firmie, Twoim dziale?

Zapraszamy do kontaktu!

E-mail: info@hillway.pl

Tel: +48 22 250 22 82

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.

Skip to content