Szkolenie Rozwiązywanie umów o pracę w czasach COVID-19 – dla managerów i HR
Szkolenie z zakresu rozwiązywania umów o pracę opiera się na praktycznych aspektach i rozwoju umiejętności przeprowadzania procesu zwalniania osób pozostających w stosunku pracy z pracodawcą.
W czasie zajęć omówione zostaną wszystkie przypadki dotyczące rozwiązywania umów o pracę, w tym w oparciu o najnowsze rozporządzenia. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się także w jakich przypadkach pracownicy są chronieni. Poznają prawne wymogi rozwiązywania umów o pracę.
Omówione zostaną praktyczne przypadków błędów oraz ich skutki dla pracodawcy w procesie zwalniania pracowników na podstawie orzecznictw sądowych a także wpływ tzw. Tarczy na proces zwalniania pracowników.
Zakres merytoryczny szkolenia jest oparty na podstawie:
- Kodeksu pracy,
- Ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników,
- Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!
Dyrektorów Personalnych, Dyrektorów/Kierowników działów kadr i płac, specjalistów ds. kadr i płac, managerów nadzorujących działy HR i szefów zespołów.
Dzień I 2x 1,5 h
1. Ogólne zasady rozwiązywania umów o pracę wynikające z kodeksu cywilnego
- podstawy wypowiedzeń: umów na okres próbny, umów na czas określony i umów na czas nieokreślony
- terminy wypowiedzeń, bieg terminów
- forma i skuteczność wypowiedzeń
- jak zwolnić pracownika pracującego zdalnie
- wypowiedzenie warunków pracy i płacy
- uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę – jak skutecznie i prawidłowo uzasadnić rozwiązanie umowy o pracę, cechy skutecznego uzasadnienia.
2. Ochrona pracownika przed zwolnieniem
- ochrona pracownicy w ciąży, pracownika niepełnosprawnego, pracownika młodocianego, pracownika-rodzica, pracownika-opiekuna
- wiek emerytalny a ochrona przedemerytalna pracownika
3. Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron – jak zrobić to skutecznie.
Dzień II 2x 1,5 h
1. Wymogi prawne rozwiązania umowy o pracę
- konsultacja związkowa zamiaru wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony
- terminy wypowiadania i rozwiązywania umowy
- rygor okresów wypowiedzenia
- kwestia należnego urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia
- kiedy stosować skrócony okres wypowiedzenia
- możliwość powierzenia innej pracy
- zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy
- odprawy i odszkodowania pieniężne, wyłączenia z obowiązku wypłat
- świadectwo pracy – nowe zasady
- terminy odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę
2. Omówienie praktycznych przypadków błędów i ich skutków dla pracodawcy w procesie zwalniania pracowników – orzecznictwo sądowe.
3. Omówienie wpływu tzw. Tarczy na proces zwalniania pracowników (brak szczegółów wynika z ciągłych zmian ustawy – na dzień szkolenia zostanie opracowany wyciąg aktualnie obowiązujących przepisów).

MAGDALENA BOJARYN – RADCA PRAWNY, KONSULTANT, TRENER-PRAKTYK BIZNESU
Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny, od 2005 roku pełni stanowisko prezesa zarządu w spółce prawniczo-windykacyjnej (INTACTO Centrum Windykacji Sp. z o.o.) i odpowiada za dochodzenie roszczeń dla firm z różnych branż. Jest również doradcą w zakresie ryzyka finansowego i prawnego.
Ma ponad 8 letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów procesowych, świadczenia ogólnej pomocy prawnej dla przedsiębiorców w zakresie prawa spółek, prawa pracy, negocjacji w sporach pomiędzy przedsiębiorcami. Jest doświadczonym szkoleniowcem i doradcą podmiotów gospodarczych w sprawach prawno-windykacyjnych, kwestii bezpieczeństwa umów i ich negocjacji.
Specjalizuje się w prawie spółek, prawie umów i negocjacjach (szczególnie umów najmu oraz umów dostaw), prawie procesowym, prawie cywilnym, zarządzaniu wierzytelnościami i windykacji należności.
- szkolenie dedykowane online – szyte pod potrzeby – (digital learning, distance learning)
Szkolenia dedykowane możliwe formy realizacji:
- organizacja webinaru dla większej grupy osób realizowane zdalnie on-line z tematu (do 1,5h) z nagraniem lub bez. Z możliwością wyceny licencji na odtwarzanie w ramach organizacji.
- organizacja dedykowanego warsztatu online (szytego na miarę szkolenia dla grupy warsztatowej)
- przygotowanie plików SCORM do platformy e-learningowej Klienta
SZKOLENIE ZAMKNIĘTE ONLINE – INTERAKTYWNY WARSZTAT ONLINE
Szkolenie zamknięte, szyte pod potrzeby firmy i uczestników szkolenia. Realizowane w formie zdalnej w formie interaktywnego warsztatu online ,,na żywo” z pełnym udziałem i zaangażowaniem uczestników.
Ze względu na efektywność i jakość szkolenia oraz komfort pracy uczestników i Trenera program przygotowujemy w serii np. 2-8 sesji warsztatów online trwających maksymalnie do ok. 4 godzin w rozłożeniu na ustalony okres, np. kilku dni lub kilku tygodni.
Często projekt rozwojowy przeplatamy pomiędzy sesjami mikro-zadaniami wdrożeniowymi dla uczestników do zastosowania w codziennej pracy.
Wykorzystujemy licencjonowane narzędzia do prowadzenia warsztatów on-line dla grup warsztatowych -6-15 osób.
Prowadzą Trenerzy praktycy biznesu z doświadczeniem w szkoleniach on-line
Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.
CZAS TRWANIA SZKOLENIA
Optymalnie Model 2 +1 (2 dni szkolenia -> wdrożenie usprawnień -> 3-4 tygodnie po szkoleniu właściwym 1 dzień szkolenie Follow-up z analizą punktów krytycznych, utrwaleniem wiedzy).
MIEJSCE SZKOLENIA
Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.
Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?
E-mail: info@hillway.pl
Tel: +48 22 250 22 82
Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.