HILLWAY w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

logo-rodzina i praca13 czerwca 2017 roku HILLWAY jako organizacja docierająca do wielu firm został zaproszony do udziału w spotkaniu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem spotkania jest prezentacja i promocja projektu  ,,Rodzina i praca – to się opłaca!” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo (2014-2020).” W spotkaniu 13.06.2017 HILLWAY reprezentowała Marzena Sawicka – Dyrektor Zarządzająca.

Projekt  ,,Rodzina i praca – to się opłaca!” ten ma na celu promocję mechanizmów godzenia ról zawodowych i rodzinnych w miejscu pracy, przybliżenie pracodawcom i pracownikom wiedzy na temat mechanizmów i instrumentów ułatwiających godzenie życia zawodowego z rodzinnym, a tym samym stworzenie klimatu sprzyjającego rodzinie. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Rynek pracownika staje się faktem. Obietnica awansu, podwyżki czy uznania już nie wystarczą, by przyciągnąć i utrzymać najlepszych. Aż dla 56% pracowników sukces zawodowy jest równoznaczny z utrzymaniem work life balance.

  • Jakie rozwiązania stosują firmy, by wyjść temu naprzeciw?
  • Jak organizują przestrzeń?
  • Jak ustalają godziny pracy?
  • Jakie formy rozwoju oferują?
  • Jakie narzędzia stosować aby do takich rozwiązań przekonać nieprzekonanych?

W ramach projektu przeprowadzono także usługę doradczo-badawczą w zakresie analizy i opracowania metod wdrażania mechanizmów godzenia ról zawodowych i rodzinnych (MGR) w 36 polskich przedsiębiorstwach – ze studiami przypadków można zapoznać się na stronie projektu https://rodzinaipraca.gov.pl/

baner_rodzina i praca_750x180x.originalSkip to content