Jak wybrać odpowiednią salę na szkolenie?

jak wybrać sale na szkolenia biznesowe hillwayWarunkiem dobrego szkolenia jest nie tylko inspirujący prowadzący oraz ciekawa, merytoryczna treść wystąpienia, ale i miejsce, które sprzyja przyswajaniu wiedzy. Uczestnicy powinni czuć się komfortowo, aby szkolenie przyniosło wymierne efekty. Jak wybrać najodpowiedniejszą salę szkoleniową?

Poniżej przekazujemy Wam garść wskazówek ułatwiających jej odnalezienie.

I. określ rodzaj szkolenia:

Zwyczajny wykład, warsztaty czy trening umiejętności z wykorzystaniem ćwiczeń ruchowych? W zależności od rodzaju szkolenia, uczestnicy będą potrzebowali różnej ilości przestrzeni. W związku z tym, warto wcześniej zapytać firmę szkoleniową o oczekiwania odnośnie sali, jej układu i tego, w co powinna być wyposażona. Jeśli będziesz mieć szczęście, z pewnością zasugeruje Tobie, jaka wielkość sali oraz ustawienie krzeseł (stołów) będzie najodpowiedniejsze. Taka informacja z pewnością bardzo ułatwi odrzucenie sporej ilości sal z dostępnej oferty.

II. pomyśl nad liczbą uczestników:

Ile osób potrzebuje tego szkolenia? Jak dużym zainteresowaniem może się ono cieszyć? W jakiej grupie pracuje się najlepiej? W zależności od charakteru szkolenia, są to pytania, które warto wcześniej zadać, zarówno po to, aby szkolenie nie straciło na wartości np. z uwagi na zbyt dużą liczbę osób w trakcie warsztatów, jak i po to, aby dokładniej określić, jak dużej sali potrzebujesz. Pamiętaj jednak, że aby ostatecznie zadecydować o wyborze wielkości sali, powinieneś wziąć pod uwagę również punkt poprzedni.

III. wybierz najdogodniejszą lokalizację:

Nierzadko zdarza się, że ktoś chętnie pojawiłby się na szkoleniu, gdyby nie fakt, że dojazd zajmuje niewiele mniej czasu niż samo szkolenie. Warto zatem pomyśleć o obiekcie, który jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta lub posiada nieopodal miejsca parkingowe. Dodatkowo, jeżeli wiesz, że na Twoim szkoleniu mogą pojawić się osoby niepełnosprawne, koniecznie zadbaj o to, aby ich poruszanie się po obiekcie szkoleniowym nie było dodatkowo utrudnione.

IV. stawiaj na jasne pomieszczenia z dużymi oknami:

Dopływ światła dziennego może okazać się nieoceniony w atmosferze wymagającej stałego skupienia. Dzięki dużym oknom, oczy uczestników nie będą męczyć się tak szybko z uwagi na ograniczoną konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia. Ponadto, w trakcie przerw będzie możliwość szybkiego przewietrzenia sali, jednak warto wcześniej o to zapytać, ponieważ niektóre klimatyzowane lokale nie przewidują podobnej możliwości.

V. sprawdź, jaki sprzęt multimedialny będzie Ci potrzebny:

Niektóre obiekty szkoleniowe przewidują w swojej ofercie sprzęt multimedialny, jednak wyłącznie za dodatkową opłatą. W związku z tym, koniecznie dowiedz się wcześniej, co konkretnie będzie Ci potrzebne, a następnie sprawdź, czy nie poniesiesz za to dodatkowych kosztów.

Możesz to zrobić w łatwy sposób korzystając ze Spotello.pl ? nowoczesnej platformy, na której wyszukasz, porównasz, a następnie zarezerwujesz najodpowiedniejszy obiekt na organizowane przez Ciebie szkolenie.

Tutaj możesz sprawdzić listę obiektów Spotello w Warszawie:  https://www.spotello.pl/

VI. zapytaj o katering:

Decydując się na wybór konkretnej sali szkoleniowej, zastanów się, jak wyobrażasz sobie kwestię przerwy kawowej, serwisu kawowego lub ewentualnego posiłku. Są bowiem obiekty, które organizują u siebie katering (oczywiście za dodatkową opłatą), ale są też i takie, które go nie organizują ? zwłaszcza w przypadku lunchu, bądź obiadu. W tej sytuacji najprawdopodobniej możliwe jest skorzystanie z kateringu zewnętrznego. Jeżeli jednak wolisz skorzystać z kateringu innej firmy, a wynajmowany przez Ciebie obiekt przewiduje posiłki w swojej ofercie, koniecznie musicie wcześniej ustalić tę kwestię.

Podsumowując, wybór sali szkoleniowej nie jest zadaniem łatwym, jednak przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, można uporać się z tym naprawdę szybko. Odpowiednia sala ma naprawdę duże znaczenie, dlatego warto sprecyzować swoje oczekiwania i poprosić o pomoc specjalistów.Skip to content