Szkolenie Zarządzanie stresem. Jak skutecznie pokonać stres?

  • Czym jest stres i dlaczego tak negatywnie wpływa na naszą efektywność?
  • Jakie są techniki redukcji stresu i metody długofalowego radzenia sobie ze stresem?
  • Jakie narzędzia wdrożyć aby zachować wewnętrzną równowagę i harmonię?

Jeśli masz kłopot ze stresem lub podejrzewasz, że może on być przyczyną twoich problemów w życiu prywatnym lub zawodowym, szkolenie Zarządzanie stresem. Jak skutecznie pokonać stres? dedykowane jest właśnie dla Ciebie.

Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!

Grupa docelowa - uczestnicy szkolenia

Szkolenie Zarządzanie stresem. Jak pokonać stres? skierowane jest do osób, które czują się przytłoczone przez stres i chcą nauczyć się panować nad stresem, aby stać się bardziej efektywnymi w codziennych zadaniach.

Cele szkolenia

W trakcie szkolenia Zarządzanie stresem. Jak skutecznie pokonać stres? omówimy:

  • Podstawowe techniki redukcji stresu
  • Metody długofalowego radzenia sobie ze stresem
  • Sposoby na pozbycie się lęków, obaw, ograniczających przekonań i wspomnień stanowiących źródła stresu.
  • Różnicę między stresem konstruktywny i destrukcyjny.

Przyjrzymy się czym jest stres i dlaczego tak negatywnie wpływa na naszą efektywność oraz poziom osobistego szczęścia.

Program szkolenia

DZIEŃ 1

I Czym jest stres i dlaczego tak negatywnie wpływa na naszą efektywność oraz poziom osobistego szczęścia – dyskusja, ankieta, omówienie ankiety.

Oblicza stresu – Podróż przez ciało – relaksacja, kontrola oddechu, monolog wewnętrzy na temat stresu, poznanie oblicza własnego stresu. Test ? skala stresu Holmes?a.

Czym tak naprawdę jest reakcja stresowa, jak powstaje, kiedy staje się zagrożeniem i jakie mogą być tego konsekwencje. Warto sobie indywidualnie zdiagnozować jakie są źródła stresu, poziom obciążeń i zasoby pozwalające przeciwdziałać ich negatywnym skutkom.

II Podstawowe techniki redukcji stresu

Podstawowe techniki redukcji stresu to gimnastyka antystresowa, elementy stretchingu, masaż relaksacyjny piłeczkami – ćwiczenie w parach, latający dywan – relaksacja i wizualizacja przy dźwiękach muzyki.

Warto poznać narzędzia pozwalające na zredukowanie siły reakcji stresowej i zminimalizowanie konsekwencji doświadczanego stresu. Należą do nich m.in.: techniki spontanicznej relaksacji oraz tworzenie pozytywnych autosugestii. Analizując własny monolog wewnętrzny będziemy potrafili wykorzystać jego wpływ do wzmacniania siebie w sytuacjach potencjalnego stresu

III Metody długofalowego radzenia sobie ze stresem

Metody długofalowego radzenia sobie ze stresem  to weryfikacja stresogennych wzorców mentalnych: przekonań, oczekiwań, wartości, modyfikacja nieprzystosowawawczych oczekiwań i automatycznych myśli, trening samoobserwacji emocjonalnej i rozpoznawania związków między oczekiwaniami, emocjami i zachowaniami

Tylko opanowanie stresu w długim okresie gwarantuje zdrowie, równowagę emocjonalna oraz oczekiwany poziom szczęścia. Techniki radzenia sobie ze stresem długofalowym wymagają zwiększonej koncentracji i samodyscypliny, sa jednak niezwykle skuteczne.

IV Pozbycie się lęków, obaw, ograniczających przekonań i wspomnień stanowiących źródła stresu.

Dokonujemy tego za pomocą technik wizualizacji, analizy kontrastowej, pracy na linii czasu, submodalności. Demonstracja i przećwiczenie w parach poszczególnych technik podczas zajęć oraz zestaw ćwiczeń w materiałach szkoleniowych pozwalają wykonywać je samodzielnie w domu oraz zawsze wtedy, kiedy zajdzie potrzeba.

DZIEŃ 2

I Narzędzia tworzenia równowagi i harmonii.

Koncentracja na takich sposobach organizacji pracy, które pozwalają uniknąć doświadczania szkodliwego stresu w trakcie realizacji zawodowych zadań. Uczestnicy poznają i przećwiczą technikę formułowania celów. Zapoznają się z zasadami formułowania poleceń i delegowania zadań. Dowiedzą się jak konstruktywnie odmawiać. Poznają i przećwiczą techniki otwartej komunikacji w zespole i zarządzania konfliktem interpersonalnym.

II Co z tym mobbingiem?

Uczestnicy przyjrzą się temu kontrowersyjnemu zjawisku, nauczą się trafnie je odróżniać od innych stresogennych sytuacji w pracy zawodowej. Podczas wizualizacji i ćwiczeń sprawdzą, jak własną postawą wpływać na zmianę zachowań osoby, która nas prześladuje. Zainstalują sobie ?Szczepionkę na stres?, poznają technikę konfrontacja z wizją katastrofy oraz algorytm samokontroli emocjonalnej.

III Stres konstruktywny i destrukcyjny.

Poznanie i rozróżnianie dwóch rodzajów stresu sprawia, że możemy polubić i wykorzystać pozytywny stres do rozwoju osobistego i motywowania się do osiągania życiowych celów. Przyjrzenie się historii swojego życia i rozpoznanie ?straconych okazji? stanie się bazą informacji o pożądanych zachowaniach na przyszłość. Za sprawą ćwiczenia-wizualizacji poznamy wielką siłę sprawczą konstruktywnego stresu i nauczymy się wykorzystywać ją w przyszłości.

Konsekwencja przewlekłego stresu ? wypalenie zawodowe.

Uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem wypalenia zawodowego. Będą mieli okazję do dokonania autodiagnozy pod kątem indywidualnych zagrożeń wypaleniem. Nauczą się trafnie diagnozować jego symptomy. Wypracują zalecenia: jak ustrzec się przed wypaleniem zawodowym i jak nie przyczyniać się do wypalenia swoich pracowników

 IV Dobór technik  walki ze stresem

Uczestnicy poznają i przećwiczą techniki relaksacji, autosugestii, tańca katarktycznego, ćwiczeń emisji głosu, terapia śmiechem i innych technik pozwalających na doświadczanie większej równowagi w codziennym funkcjonowaniu. Otrzymają materiały pozwalające na dalsze trenowanie tych umiejętności poza sytuacją szkoleniową.

 Podsumowanie szkolenia

SZKOLENIE DEDYKOWANE – szczegóły

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie, dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Optymalnie Model 2 +1 (2 dni szkolenia -> wdrożenie usprawnień -> 3-4 tygodnie po szkoleniu właściwym 1 dzień szkolenie Follow-up z analizą punktów krytycznych, utrwaleniem wiedzy).

MIEJSCE SZKOLENIA

Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem?

Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?

Zapraszamy do kontaktu!

E-mail: info@hillway.pl

Tel: +48 22 250 22 82

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.

Skip to content