Tomasz Zdziarski – Trener finansów i controllingu, MBA, CEO, konsultant, wykładowca akademicki

Tomasz Zdziarski posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze analiz, planowania strategicznego, a także zarządzania i controllingu biznesowego. Był odpowiedzialny m.in. analizę potencjału przedsiębiorstw, tworzenie modeli biznesowych i biznes planów. Odpowiadał za budowę procesów i narzędzi kontrolingowych, analizę opłacalności projektów inwestycyjnych, budowę modeli finansowych.Uczestniczył także we wdrożeniach systemów klasy ERP czy też BPM. W swojej karierze pracował m.in. w charakterze kontrolera finansowego oraz biznesowego w przedsiębiorstwach działających na rynkach m.in. FMCG, telekomunikacyjnym, transportowym, sportowym. Od 2017 zarządza przedsiębiorstwem produkcyjnym działającym na rynku międzynarodowym.

Specjalizuje się w szkoleniach oraz doradztwie w zakresie controllingu, finansów, analiz oraz zarządzania. Ma na koncie zrealizowane ponad 1 300 godzin szkoleniowych. Głównym zagadnieniem prowadzonych przez niego szkoleń jest zastosowanie Excela w usprawnieniu procesów biznesowych w firmie oraz zautomatyzowaniu pracy działów controllingowych i finansowych. Atutem prowadzonych zajęć jest praktyczne wykorzystanie pakietu MS Office w codziennej pracy zarówno pracowników operacyjnych, jak też managerów.

Tomasz posiada tytuł Master of Business Administration zdobyty na Franklin University w Ohio. W ramach Programu MBA opracował analizę i plan strategiczny dla największego polskiego przedsiębiorstwa z sektora usług lotniskowych. Jest również absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją Inżynieria Finansowa. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Systemów Informacyjnych i Analizy Danych,

Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (Internationaler Controller Verein e.V.)

Praktyk biznesu w zakresie:

 • analiz strategicznych,
 • opracowywania planów strategicznych,
 • modelowania i wdrażania systemów rachunkowości zarządczej i controllingu, projektowania rachunku kosztów,
 • wdrażania systemów zarządzania przez cele (MBO),
 • konstrukcji i oceny biznesplanów,
 • analiz efektywności inwestycji.

Doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowo-doradczych

Przeprowadził prawie 200 dni szkoleniowych, zarówno w formule szkoleń zamkniętych, dedykowanych dla Klientów, jak również w formie szkoleń otwartych. Pracował z takimi Klientami jak np.:

 • sektor ubezpieczeniowy: Grupa PZU, UNIQA, Allianz,
 • sektor bankowo-finansowy: BZ WBK, BGŻ, PKO BP, ING Bank Śląski, ING Lease,
 • sektor energetyczny: PGE, ORLEN, Tauron, LOTOS, KIC innoEnergy, Inter Energia,
 • sektor motoryzacyjny: Volkswagen Polska, Volvo Polska, Man Truck Polska, Toyota Motor Poland,
 • pozostałe sektory: Poczta Polska, Air Liquide, Trzuskawica, Drosed, Tramwaje Warszawskie, Euro-Comfort, Bio-Tech, UKE, Coty Polska, ABB, NFOŚiGW i inne.

Prowadzi również doradztwo w zakresie analiz finansowo-biznesowych. Ma na swoim koncie kilka dużych projektów związanych z doradztwem strategicznym dla startupów, jak również dużych klientów z branży ubezpieczeniowej, infrastrukturalnej. W tych projektach pełnił rolę konsultanta wiodącego odpowiedzialnego za realizację całości prac.

Prywatnie pasjonat podróży i żeglarstwa.

 Skip to content