Ewa Drumlak i Marzena Sawicka z HILLWAY na śniadaniu biznesowym Harvard Business Review Polska dotyczącym biznesowych sukcesów kobiet w Polsce.

Hillway26 lutego 2013 w uroczej scenerii Pałacu Sobańskich w Warszawie obyło się kolejne śniadanie biznesowe HBRB.  Śniadanie to było o tyle wyjątkowe, że dotyczyło biznesowych sukcesów kobiet w Polsce i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wielu Pań z całej Polski.Ewa Drumlak i Marzena Sawicka z HILLWAY wzięły udział w śniadaniu biznesowym pt.: ,,Sukcesy kobiet w polskim biznesie” Harvard Business Review Polska. HRBP to najbardziej prestiżowy magazynu o zarządzaniu, przywództwie i biznesie czytanego przez elitarną grupę menedżerów.

Najnowsze badania pokazują, że  kobiety są właścicielkami już co trzeciej firmy na świecie, a liczba kobiet wśród szefów firm z listy największych przedsiębiorstw świata Fortune 500 podwoiła się w ciągu ostatniej dekady.

Z kolei na ponad tysiąc miliarderów na świecie niemal 10% to kobiety. Kobiety odgrywają znaczącą rolę w świecie biznesu, odnoszą spektakularne sukcesy indywidualne. Mimo to nadal wśród części przedsiębiorców pokutuje przeświadczenie, że biznes to ?męski świat?.

Przeczą temu prognozy mówiące, że siła ekonomiczna kobiet w światowej gospodarce wzrośnie w ciągu czterech lat o ponad 1/3. Dziś łączne dochody kobiet na całym świecie szacowane są na 13 bilionów dolarów. W roku 2017 będzie to już 18 bilionów. Te 5 bilionów wzrostu to dwukrotnie więcej niż wynosi oczekiwany wzrost PKB gospodarek Chin i Indii razem wziętych. Menedżerki z Polski są doceniane przez pracodawców o zasięgu globalnym, zajmują także wysokie miejsca notowań prestiżowych magazynów o zarządzaniu.

 Skip to content