Raportowanie i analiza danych w call center

raportowanie call center szkolenia call center zarządzanie call centerJednym z najważniejszych elementów pracy każdego menadżera call center jest analiza raportów i wskaźników operacyjnych. Odpowiedni system raportowania, a w szczególności właściwa analiza posiadanych danych może przyczynić się do sukcesu całej organizacji, a w szczególności do optymalizacji zasobów, kosztów oraz poprawy jakości obsługi klienta.

Każdy raport to przede wszystkim obiektywna informacja. Z raportów uzyskamy dane na temat ilości interakcji obsługiwanych w różnych kanałach komunikacyjnych ? na przykład ilości połączeń telefonicznych, e-maili, rozmów przez czat. W raportach możemy badać również jakość interakcji z klientami, na przykład, jak długo oczekiwali na połączenie lub odpowiedź ze strony konsultanta, ile wynosił czas oczekiwania w kolejce, ile osób i po jakim czasie zrezygnowało z kontaktu z powodu zbyt długiego czasu oczekiwania.

Dzięki raportom wiemy, w jakich sprawach dzwonią nasi klienci i możemy podejmować decyzje np. o podziale pracowników na odpowiednie podzespoły specjalistyczne.  Uzyskane z raportów call center dane pomogą nam również zaplanować obsadę w odpowiednich godzinach, podjąć decyzję czy zwiększyć czy zmniejszyć zatrudnienie, których konsultantów contact center można przydzielić do innych zadań, czy też ich nieproduktywny czas wykorzystać do dodatkowego przeszkolenia.

Kliknij poniżej i rozwiń interesujący Cię element opisu szkolenia!

[toggle title=”GRUPA  DOCELOWA ? UCZESTNICY  SZKOLENIA” style=”2″]
Szkolenie Raportowanie i analiza danych w call center dedykowane jest kadrze menadżerskiej call center, a w szczególności osobom odpowiedzialnym za realizację wyznaczonych celów jakościowych i ilościowych, przygotowywanie raportów i zestawień, bieżącą analizę i monitorowanie wskaźników CC, dokonywanie usprawnień i kreowanie rozwiązań w procesie raportowania, udział w projektach od strony technicznej dotyczących rozwoju Call Center, współudział w tworzeniu i wdrażaniu nowych narzędzi monitoringowych.

[/toggle]

[toggle title=”CELE  SZKOLENIA” style=”2″]
Celem szkolenia jest poznanie przez uczestników

 • sposobów przygotowania, oceny i interpretacji raportów operacyjnych i zarządczych dotyczących pracy call/contact center
 • możliwych sposobów opisu pracy call/contact center poprzez dobór odpowiednich wskaźników i sposobu ich prezentacji.

[/toggle]

[toggle title=”PROGRAM  SZKOLENIA” style=”2″]
Ze względu na specyfikę tematu oraz mocno praktyczny wymiar pracy, szczegółowy zakres zagadnień opracowywany jest po wstępnej analizie potrzeb grupy.

W programie szkolenia otwartego m.in.

 • Czemu służą wskaźniki i raportowanie?
 • Co i jak często mierzymy?
 • Skąd pochodzą dane do raportów?
 • Struktura podstawowych wskaźników w call center
 • Czy istnieje raport uniwersalny, dobry dla każdego?
 • Czym różnią się od siebie raporty?
 • O co pytać, aby dostać właściwą odpowiedź?
 • Kiedy wskaźnik, kiedy tabela, kiedy wykres? Raporty a rzeczywistość
 • Jak sprawdzić czy dane prezentowane w raportach są prawdopodobne?
 • Jak czytać tabele i wykresy?
 • Jak się przekonać czy wyniki prezentowane w raporcie są satysfakcjonujące?
 • Ocena rezultatów
 • Analiza przypadków
 • Call center w ruchu przychodzącym
 • Call center w ruchu wychodzącym

[/toggle]

[toggle title=”TRENER  PROWADZĄCY” style=”2″]

Łukasz Ćwik 

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu struktur i nowych jednostek organizacyjnych, zarządzaniu zespołami, w tym zespołami międzynarodowymi. Zarządzał optymalizacjami proce­sów w przedsiębiorstwach o krajowym i globalnym zasięgu. Wieloletni członek zespołów zarządzających jednostkami. Ekspert zarządzania zmianą, w organizacji i personalną, oraz komunikacji. Certyfikowany Trener.

Jest absolwentem dziennych studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz międzyna­rodowych studiów podyplomowych z zakresu finansów i audytu w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej. Ukończył Studium Trenerskie (Grupa SET) oraz kurs Moderator Design Thinking (DT Makers).

W latach 2009?2011 utworzył od postaw oraz pełnił funkcję Dyrektora oddziału spółki Elmar w Krakowie, doprowadzając go w pierwszym roku funkcjonowania do wiodącego pod względem przychodów od­działu spółki w Polsce.

Od 2011 do 2012 roku zarządzał dwoma oddziałami, śląskim i dolnośląskim, w roli Dyrektora Regio­nu w WDX S.A., przeprowadzając reorganizację działalności podległych jednostek.

W latach 2013?2015 koordynował krajowy projekt Plug-in, prowadząc, wraz z zespołem, do znaczącej optymalizacji organizacyjno-kosztowej obszaru zakupów pośrednich w skali całego kraju dla IKEA Polska.

Od 2015 roku współtworzył od podstaw centrum obsługi klienta w IKEA Polska. Zarządzał różnymi obszarami w środowisku transformacji wielokanałowej, wdrażał działania o najwyższych standardach customer experience i satysfakcji pracowników. W ramach organizacji globalnej IKEA, w biurze wsparcia klienta wewnętrznego, był odpowiedzialny za region Europy Południowo-Wschodniej i zarządzał zespołami w oddziałach w Polsce i Francji.

Łukasz prowadzi zajęcia na pierwszych w Polsce studiach podyplomowych: Studium ?Menedżer Contact Center? na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, których celem jest przekazanie uczestnikom wszechstronnej wiedzy i umiejętności korzystania z praktycznych narzędzi służących do profesjonalnego organizowania i zarządzania pracą jednostek contact center. Na uczelni ma kontakt głównie z osobami doświadczonymi, które potrzebują usystematyzować posiadaną wiedzę.

Łukasz jest trenerem biznesu, wykładowcą oraz przedsiębiorcą zarządzającym własną marką w branży kreatywnej.

Pasjonat wyjazdów na własną rękę. Szczęśliwie powrócił z podróży do 43 krajów.

[/toggle]

[toggle title=”SZKOLENIE OTWARTE – szczegóły” style=”2″]

Szkolenia otwarte są to szkolenia dla wszystkich chętnych. Na takie szkolenia przedsiębiorstwa mogą kierować swoich pracowników. 

METODOLOGIA SZKOLENIA OTWARTEGO

Jako jedna z nielicznych instytucji szkoleniowych w Polsce dbamy o to, aby szkolenia otwarte były dopasowane do potrzeb uczestników.

W trakcie szkolenia Trener uwzględnia indywidualne sytuacje z Państwa środowiska pracy, przedstawia narzędzia i rozwiązania gotowe do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu!

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów (80%) popartych krótkimi mini-wykładami (20%), podczas których przekazywane będą niezbędne treści teoretyczne. Charakter zajęć ma za zadanie angażować wszystkich uczestników do aktywnego udziału, poprzez pracę w grupach, liczne ćwiczenia, dyskusje, burze mózgów, analizę przypadków, symulacje realnych sytuacji / zachowań w obliczu zaistniałych zmian.

Skuteczne przyswajanie nowych wiadomości i umiejętności jest możliwe wyłącznie w warunkach aktywnej uwagi słuchaczy. Jeśli nie są oni zaciekawieni, zmotywowani do słuchania, nie uczą się. Szkolenie prowadzi Trener, który potrafi zarazić entuzjazmem, inicjatywą oraz przyjemnością z nauki.

Nasz Trener z całej dostępnej mu wiedzy wybierze rzeczy kluczowe, zgodne z potrzebami i oczekiwaniami uczestników.

WYCENA I SYSTEM RABATOWY

Cena szkolenia: 1 770 zł netto/os. za dwudniowy warsztat

System rabatowy:

Zgłoszenia 2 osób ? 5% rabatu

Zgłoszenia 3 osób ? 10% rabatu

Rabaty nie łączą się, istnieje możliwość negocjacji cen przy zgłoszeniu większej ilości osób.

W cenie szkolenia otwartego:

 • Prowadzenie szkolenia przez doświadczonego Trenera Biznesu.
 • Komplet materiałów szkoleniowych wraz z ćwiczeniami.
 • Dyplomy uczestnictwa.
 • Konsultacje po ? szkoleniowe.
 • Lunch oraz przerwy kawowe w trakcie szkolenia.

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA

Szkolenie dwudmiowe. Odbędzie się w Warszawie – Centrum lub Mokotów.

Zaplanowane są następujące terminy, na które można przesłać zgłoszenie lub zarezerwować miejsce e-mailowo:

 • listopad– trwa nabór

Sprawdź aktualne terminy szkolenia ?> kliknij 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WARUNKI UCZESTNICTWA

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie otwarte ?> kliknij 

Warunki uczestnictwa ?> kliknij 

[/toggle]

[toggle title=”SZKOLENIE DEDYKOWANE – szczegóły” style=”2″]

Szkolenia zamknięte to szkolenia organizowane na potrzeby konkretnego podmiotu gospodarczego – firmy. Na szkolenia tego typu pracownicy delegowani są przed kadrę kierowniczą, zarząd lub właściciela.

Szkolenia organizowane w formie zamkniętej, dedykowanej danej firmie,  dopasowane do specyfiki organizacji, branży i potrzeb uczestników. Praca na realnych sytuacjach związanych z obszarem merytorycznym szkolenia.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Optymalnie Model 2 +1 (2 dni szkolenia -> wdrożenie usprawnień -> 3-4 tygodnie po szkoleniu właściwym 1 dzień szkolenie Follow-up z analizą punktów krytycznych, utrwaleniem wiedzy).

MIEJSCE SZKOLENIA

Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całej Polski, w siedzibie Klienta i w każdym innym miejscu wskazanym przez Klienta. Istnieje możliwość zorganizowania logistyki szkolenia przez HILLWAY.

[/toggle]

Jesteś zainteresowany danym szkoleniem? Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?

A może szukasz szkolenia o podobnej tematyce lub chcesz usprawnić proces zarządzania call center/zoptymalizować działania contact center – podnieść jego efektywność, wydajność?

Zapraszamy do kontaktu!

E-mail: info@hillway.pl
Tel: +48 22 250 22 82

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.Skip to content