HILLWAY na konsultacjach odnośnie Krajowego Funduszu Szkoleniowego

logo_krajowy-fundusz-szkoleniowy-szkolenia-dofinansowaneW dniu 13.09.2016 HILLWAY Training & Consulting wziął udział udział w konsultacjach odnośnie funkcjonowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego – narzędzia dla przedsiębiorców, które umożliwia uzyskanie dofinansowania na szkolenia i rozwój kadry pracowników.

Konsultacje zostały przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a zorganizowane zostały przez Konfederację Lewiatan – najbardziej wpływową polską organizację biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Konsultacje odbyły się w Warszawie w Siedzibie Konfederacji Lewiatan. HILLWAY reprezentowała Marzena Sawicka – Dyrektor Zarządzająca.

Celem konsultacji było omówienie bieżących problemów przedsiębiorców związanych z funkcjonowaniem zasad dystrybucji środków, jak również wskazanie rekomendacji, które ułatwią równy i transparentny podział środków.

W konsultacjach wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorców oraz firm szkoleniowych. Rynek szkoleniowy reprezentowały jedynie dwie firmy: House of Skills oraz HILLWAY Training & Consulting, które przedstawiły swoje uwagi i spostrzeżenia związane z funkcjonowaniem KFS oraz uwagi wskazywane przez wielu przedsiębiorców, którzy kontaktowali się z firmami szkoleniowymi w celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania – kto może uzyskać dofinansowanie, na jakich zasadach, gdzie i kto może udzielić bliższych informacji, jakie dokumenty są wymagane do uzyskania dofinansowania.

Do konsultacji zaproszono również przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz reprezentantów warszawskiego Urzędu Pracy – niestety nikt ze strony publicznej nie był zainteresowany usłyszeniem ,,głosu” przedsiębiorców i pracodawców.

W najbliższym czasie opublikujemy podsumowanie uwag przedsiębiorców odnośnie funkcjonowania KFS; sytuacji, które wydarzały się w różnych powiatach, jak również wskazane przez nas rekomendacje. Zapraszamy do obserwowania naszej strony i naszych kanałów informacyjnych na LinkedIn, Twitter i Facebooku.

 

 

 

 

 Skip to content