HILLWAY na konferencji Dialog dla Kompetencji Jutra

Logo konferencji Dialog dla kompetencji jutraWe wtorek 30 sierpnia 2016 r. w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto w Gdańsku odbyła się pierwsza konferencja regionalna Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości poświęcona rozmowie o kompetencjach przyszłości pt: ,,Dialog dla kompetencji jutra”.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni praktycy biznesu ? prezesi i wiceprezesi firm, specjaliści z dziedziny rynku pracy, zarządzania, eksperci w zakresie współpracy biznesu z edukacją oraz mentorzy, którzy odnosząc się do swoich praktycznych doświadczeń, będą inspirować uczestników do inwestowania w rozwój własnych firm. HILLWAY Training & Consulting jako jedna z wiodących instytucji na rynku firm szkoleniowo-doradczych reprezentowana była przez Marzenę Sawicką Dyrektor Zarządzającą oraz Agnieszkę Nowicką – Trener Biznesu HILLWAY.

Dialog dla kompetencji Jutra ? to cykl konferencji PARP poświęconych współpracy pomiędzy biznesem i edukacją czy działaniach na rzecz zmniejszenia niedopasowania kompetencji na rynku pracy. W trakcie konferencji dyskutowaliśmy na temat zastosowania narzędzi wspomagających rozwój kompetencji zawodowych, funkcji mentoringu w firmach, przedstawiono możliwości zaangażowania przedsiębiorców w kształt programów nauczania – zmierzającego do dopasowania kompetencji absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy, mówiono o planach rozwojowych w kontekście zarządzania strategicznego, trendach i wyzwaniach rynku pracy. W trakcie konferencji szukano odpowiedzi na pytania:

  • Jak sprawić, aby system edukacji nauczał praktycznych umiejętności lepiej odpowiadał na bieżące potrzeby rynku pracy?
  • Jakie można zastosować narzędzia wspomagające rozwój kompetencji zawodowych?
  • Jakie są możliwości zaangażowania przedsiębiorców w kształt programów nauczania?

Głównym celem konferencji jest tworzenie partnerstwa opartego na dialogu i promowanie otwartości w komunikacji wewnątrz firm, co ma wspierać ich rozwój oraz podnoszenie kompetencji ich pracowników. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z działaniami PARP dla przedsiębiorców w ramach PO WER.

Konferencja Dialog dla kompetencji jutra obejmuje trzy części:

  • I część ? przedstawia trendy, które w najbliższych latach będą wpływać na rozwój firm oraz prezentować obszary działań PARP do 2020 w zakresie podnoszenia kompetencji przedsiębiorstw i ich pracowników,
  • II część ? poświęcona budowaniu przewagi firm, planowaniu rozwoju i zarządzaniu zmianami z perspektywy praktyków biznesu,
  • III część ? podzielona na cztery równoległe ścieżki tematyczne dotyczące zagadnień związanych z podnoszeniem kompetencji pracowników, budowaniem dialogu i partnerstwa wewnątrz przedsiębiorstw oraz prezentacją rozwiązań przyczyniających się do rozwoju firm.

Kolejne konferencje regionalne Dialog dla Kompetencji Jutra zaplanowane są w Białymstoku, Poznaniu i Katowicach. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich przedsiębiorców. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez PARP i formularze zgłoszeniowe na stronie http://wydarzenia.parp.gov.pl/

 Skip to content