HILLWAY Training & Consulting świętuje 5 lat firmy

5 lat HILLWAY_www.hillway.pl_szkolenia_dla_firm maleBieżący rok dla firmy HILLWAY Training & Consulting to bardzo ważny okres w działalności. 1 lutego 2016 firma obchodziła swoje 5 urodziny. W ciągu 5 lat działalności szkoleniowo-doradczej  HILLWAY przeszkoliła setki firm i kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce oraz przeprowadziła projekty doradcze, które pomogły w  dynamicznym rozwoju innym firmom.

Dla zespołu nie były to jednak pierwsze kroki na rynku szkoleniowym. Firma była nowa, ale jej założyciele mieli wówczas kilkuletnie doświadczenie w branży szkoleniowo-doradczej. ,,Decyzja o rozpoczęciu przygody z własną firmą szkoleniową była łatwa – wiedzieliśmy, że chcemy to robić, a tylko w swojej firmie mogliśmy oferować najwyższą jakość usług – taką jakiej i my byśmy oczekiwali. Po dokładnej analizie rynku wiedzieliśmy, że będzie to duże wyzwanie, ponieważ na rynku pojawiły się setki pseudo firm szkoleniowych powstałych z dotacji, bez doświadczenia i oferujących usługi o bardzo niskich cenach. Kolejne dni, miesiące i wreszcie lata utwierdzały nas w przekonaniu, że była to bardzo trudna, ale i bardzo dobra decyzja.”- mówią wspólnie założyciele firmy Marzena Sawicka, Ewa Drumlak i Marcin Kalinowski.

Determinacja właścicieli i wizja jasno określonych celów pozwalała na konsekwentne dążenie do ich realizacji. Tak dzieje się do dziś, mimo wielu przeszkód i trudności, jakie niesie za sobą działalność na tak trudnym i wymagającym rynku, jakim jest rynek szkoleniowo-doradczy.

Siedziba firmy niezmiennie mieści się w Warszawie, skąd są obsługiwani klienci z całej Polski.

Od czego zaczęliśmy naszą działalność?

HILLWAY rozpoczęła działalność od szkoleń związanych ze sprzedażą i obsługą klienta, a w szczególności wspierała rozwijający się kanał call contact center, z którego posiada najwyższej klasy zespół ekspercki. Z czasem doszły rozwiązania dedykowane obszarom przywództwa i zarządzania, windykacji oraz efektywności osobistej. Pod koniec 2014 roku uruchomiono linię projektów w obszarze Finanse i controlling, która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. W chwili obecnej HILLWAY prowadzi projekty szkoleniowe w formie zamkniętej-dedykowanej firmom oraz dynamicznie rozwija linię szkoleń otwartych, czyli takich, na które mogą się zgłaszać pojedyncze osoby z firm. Dodatkowo prowadzone są projekty doradcze m.in. w obszarze HR oraz zarządzania sprzedażą i obsługą klienta z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów dostępu i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Z czasem firma planuje kolejne inwestycje i wejście w nowe obszary.

Sukces firmy to duża zasługa zaangażowanego zespołu, a tym samym wysokiej jakości usług, wykorzystania nowoczesnych systemów oraz we wszystkich działaniach kierowania się wartościami:

  • wartościami w pracy dla Klientów – dbanie o wysoką jakość i efektywność realizowanych projektów, wychodzenie z inicjatywą i pozytywne zaskakiwanie Klientów
  • wartościami w zarządzaniu firmą, we współpracy w zespole i współpracy z ponad 50 uznanymi ekspertami – trenerami, konsultantami współpracującymi oraz partnerami biznesowymi.

Praca w HILLWAY okiem pracownika

,,Praca w HILLWAY pozytywnie mnie zaskoczyła od pierwszego dnia. W zespole od razu zauważyłam, że wmawiane mi dotychczas schematy działania tutaj nie mają sensu. Na dzień dobry nauczyłam się, że liczy się jakość, a nie jakoś to będzie… więc od razu mi się to spodobało. Z dnia na dzień mogłam obserwować w firmie wartości, o których słyszałam na rozmowie kwalifikacyjnej (myślałam, że jak wszędzie były to tylko hasła reklamowe). Zaangażowanie, partnerską współpracę oraz rodzinną atmosferę zauważyłam od razu – już wtedy byłam pewna, że w firmie zostanę dłużej. Firma pozwoliła mi na szybki rozwój, a co jest najlepsze – moja ścieżka rozwoju zależała ode mnie!

Jako Account Manager mam ciągły kontakt z Klientem i cieszy mnie, gdy omawiając oferowaną przez HILLWAY usługę mogę mówić o niej w superlatywach mówiąc wyłącznie prawdę. To sprawia, że cieszę się na kontakt z Klientem, cieszę się, że mogę pomóc w rozwoju innym i że dając Klientowi obietnicę, wiem, że dołożymy wszelkich starań, by tak było i że usługa będzie najwyższej jakości.” -mówi Martyna Niszczota, która w HILLWAY pracuje od 4 lat.

W tym wszystkim HILLWAY nie zapomina o idei odpowiedzialnego biznesu i dbałości o środowisko naturalne, lokalną społeczność, ludzi współpracujących. CSR staje się niezbędnym czynnikiem sukcesu i gwarancją stabilizacji w funkcjonowaniu firmy. Jednym z obszarów działań w obszarze CSR HILLWAY są programy rozwojowe wspierające społeczeństwo, a w szczególności aktywną młodzież skupioną wokół organizacji studenckich.

Co o powstaniu firmy i tych 5 latach mówi Marzena Sawicka Dyrektor Zarządzająca firmy HILLWAY?

,,Bardzo się cieszę, że dziś możemy obchodzić już 5 urodziny HILLWAY. Te 5 lat to 5 lat ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania całego zespołu. Firma HILLWAY powstała w bardzo ciężkim okresie dla rynku szkoleniowo-doradczego – w momencie zakończenia kilkuletniego projektu EFS, który przyzwyczaił rynek do darmowych i bardzo tanich szkoleń oraz w momencie podwyższenia cen szkoleń w wyniku objęcia usług szkoleniowych od 1 stycznia 2011 podatkiem VAT, który dla wielu firm  instytucji, które go nie rozliczają np. banki, ubezpieczyciele czy firmy medyczne był to po prostu olbrzymią podwyżką cen usług szkoleniowych, bo aż o 23% w dobie i tak problemów finansowych i optymalizacji kosztów.

W momencie powstania firmy rynek firm szkoleniowo-doradczych był rynkiem wysoce nasyconym – w czerwcu 2011 na portalu Nowoczesna Firma zarejestrowanych było ok. 2 500 firm szkoleniowych i ponad 10 000 Trenerów, którzy również indywidualnie prowadzili projekty szkoleniowe dla firm i instytucji, czego wynikiem było zamieszczonych ponad 18 000 ofert szkoleń!

Przytoczę  to co powiedziałam, gdy powstawaliśmy w 2011 roku i z rynku kierowano do nas pytanie – skąd pomysł na tworzenie nowej marki na i tak już nasyconym rynku firm szkoleniowo-doradczych? Nasycenie rynku to też powód, dla którego powstaliśmy –  traktowaliśmy to jako wyzwanie, żeby pokazać, że wysoka jakość usług może być wystarczającym elementem osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

Tak na prawdę to była potrzeba Klientów i Partnerów, którzy od dostawców szkoleń wymagają szybkich efektów, elastyczności, dopasowanych rozwiązań, ogromnego doświadczenia biznesowego i wiedzy merytorycznej, znajomości najnowszych trendów i badań, zaangażowania konsultantów “na wyłączność” i konkurencyjnych cen. Nie zawsze to wszystko da się zrobić pracując w dużej korporacji. Dla nas wysoka jakość i efektywność oraz dopasowane rozwiązania to nieodłączne elementy współpracy!

Jesteśmy praktykami biznesu – wiemy, że liczby i wykresy mają ogromne znaczenie, znamy wartość kapitału ludzkiego – wiemy też, że postawa to podstawa.  Wartości te przekazujemy w naszych projektach.

Wśród wartości, które są dla nas kluczowe to Nasz zespół. Zespół HILLWAY to:

po 1 – praktycy biznesu z doświadczeniem na różnych stanowiskach w polskich i międzynarodowych firmach, pracujący w Polsce i zagranicą, realizujący projekty dla największych firm

po 2 – pasjonaci – wiemy, że pasja to ciągła chęć rozwoju i podwyższania kwalifikacji, a także otwarta postawa i chęć wymiany doświadczeń

po 3 – osoby z ogromną wiedzą merytoryczną, specjalizujące się w różnych obszarach – ciągle rozwijające się zgodnie z zasadą Life Long Learning (nauka przez całe życie) i dbające by przekazywana wiedza była na jak najwyższym poziomie

po 4 – to osoby niezwykle otwarte, uśmiechnięte, potrafiące słuchać, bo jak wiemy okazja czasami puka bardzo cicho; osoby, które w sposób prosty i jasny potrafią przekazać reguły rządzące biznesem, a także zainspirować Państwa do dalszego rozwoju.

Wśród Klientów HILLWAY są największe w Polsce firmy m.in. ING Bank Śląski, Generali, Raiffeisen Polbank, Bank Zachodni WBK, Bank Ochrony Środowiska, Grupa PZU, nc+, LUX MED, Boehringer -Ingelheim, Infosys, Dom Development, AmeriGas, RWE, Energa, PGE, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, DUON, a także organy administracji państwowej m.in. OSCE (OBWE), PARP, ZUS, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Centrum Projektów Europejskich oraz ministerstwa i urzędy marszałkowskie oraz instytucje kultury.

Dziękujemy Państwu – naszym Klientom za zaufanie i za kontynuowanie współpracy z nami przy różnych projektach, dla różnych działów. Dziękujemy za wszystkie referencje, pozytywne opinie i uwagi, sugestie, które pozwalają nam uaktualniać programy i tworzyć projekty innowacyjne dopasowane do Państwa potrzeb.

5 lat działalności ugruntowało pozycję firmy HILLWAY na rynku w czołówce polskich firm szkoleniowo-doradczych. Nieustanne podnoszenie jakości obsługi oraz wprowadzanie nowych produktów dopasowanych do oczekiwań rynku pozwala na rozwój firmy i patrzenie w przyszłość na kolejne lata. W 2016 roku HILLWAY planuje zwiększyć zatrudnienie – w chwili obecnej trwają rekrutacje trenerów oraz osób do działu sprzedaży i marketingu, jak również planowane są inwestycje związane z wynajmem większej powierzchni biurowej.

Właściciele firmy wraz z całym zespołem dziękują wszystkim Klientom, którzy zaufali firmie i skorzystali z jej oferty realizując swoje inwestycje; współpracownikom i dostawcom oraz przyjaciołom i sympatykom HILLWAY, dzięki którym jesteśmy i kreujemy nowe trendy na rynku. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasza dalsza współpraca była powodem do obopólnego zadowolenia.

DZIĘKUJMY  I  ZAPRASZAMY  DO  WSPÓŁPRACY!

 Skip to content