Magdalena Macutkiewicz – Trener Biznesu Zarządzania, Rekrutacji, Grywalizacji.

Absolwentka Studiów Doktoranckich z ZZL na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentka psychologii (SWPS) i socjologii (UG) Ukończyła również Coaching Fundamentals Certificate (CFC) w Noble Manhattan School i Szkołę Coachingu zespołowego i grupowego NOVO. Ukończyła szkolenia: 16PF Personality Test training – (Szwajcaria), Performance Management & Talent Development for HR (Paryż)  Doświadczenie zawodowe: HR BP (ALSTOM Power Sp. z o.o.), Talent Management na Polskę (GE Power Sp. z o.o. ), HR BP (LPP S.A.) Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju (ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe), Konsultant HR (New Horizon).

 

Realizowała projekty szkoleniowe m.in. z:

 • obszaru zaawansowanej komunikacji interpersonalnej,
 • podnoszenia kompetencji komunikacyjnych,
 • zarządzania emocjami,
 • przekazywania informacji zwrotnych i sposobie komunikowania się w zespołach,
 • zarządzania zmianą w okresie restrukturyzacji,
 • kreatywności, motywowania pracowników,
 • komunikacji międzypokoleniowej,
 • zarządzania sobą w czasie,
 • zarządzania poprzez coaching, sesje AC/DC.

Ponadto współpracowała jako trener wewnętrzny w korporacjach z branży produkcyjnej, shared services IT i Retail (m.in. ALSTOM, General Electric, LPP).

W 2008 roku objęła stanowisko specjalisty ds. rekrutacji i rozwoju w firmie ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe.

Jako HR Business Partner w firmie LPP dla działu IT i e-commers wdrażała rozwiązania HR w tych działach, rekrutacja (100 osób w 3 miesiące), rozwiązywanie wraz z menadżerami problemów w zakresie zarządzania zespołami.

Talent Development ALSTOM Power (następnie General Electric) i HR BP dla działu rozwoju SAP: wsparcie menadżerów w codziennej pracy w zakresie zarządzania zespołami, szkolenie, rekrutacja i selekcja.

Zajmuje się również doradztwem strategicznym w zakresie HR – tworzenie struktur, instrukcji i procedur, rekrutacja, motywowanie, systemy premiowe, wsparcie strategiczne dla zarządu takich firm jak np. fabryka Nutrimilk Sp.zo.o. Realizowała projekty – w tym badania socjologiczne – z zakresu zarządzania wiekiem w firmach produkcyjnych z branży energetycznej. Po fuzji dwóch dużych firm realizowała projekt wdrażania nowej kultury i wartości, a w czasie restrukturyzacji z sukcesem zrealizowała międzynarodowy projekt pn.”Przywództwo w okresie zmian. Zarządzanie zmianą i emocjami”. Wykorzystuje swoje umiejętności trenerskie i wiedzę psychologiczną w rozwijaniu i zarządzaniu ludźmi. Intensywnie wykorzystuje wprowadzanie nowych sposobów pracy i rekrutacji (grywalizacja), a także graficznej wizualizacji podczas szkoleń i coachingu. Zafascynowana używaniem gier w szkoleniach, rekrutacjach, a także myślenia wizualnego podczas sesji szkoleniowych i coachingowych.

Specjalizuje się w szkoleniach m.in. w zakresie:

 • komunikacji wewnętrznej, rekrutacji i ocen pracowniczych, AC/DC,
 • komunikacji, zarządzania zespołami, zarządzania zmianą w okresie restrukturyzacji, zarządzania czasem, planowania,
 • kreatywnego rozwiązywania problemów,
 • zarządzania, coachingu, postaw liderskich,
 • grywalizacji.

Dyrektor GE Power Sp.z o.o oddział w Katowicach o niej, jako trenerce napisał:

“Pani Magdalena Macutkiewicz jako trener jest bez wątpienia osobą rzetelną i sumienną, punktualną i profesjonalną. W wykonywanej pracy istotną rolę odgrywała jej aktywność i zaangażowanie oraz posiadane doświadczenie w kontaktach interpersonalnych.”

Szkolenia realizowane m.in. dla pracowników firm:
ALSTOM Power, ALSTOM Konstal, General Electric, Engeenering Design Center, ExpoMazury S.A, MaxieHill Sp.zo. o., Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie, Fundacja Elbląg, Szkoła Podstawowa w Kowalach Oleckich, Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Gdynii, Szkoły Policealne COSINUS

 

 Skip to content