Jedną z głównych misji HILLWAY, jako aktywnego członka zrzeszenia Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, jest dbanie o wysoką jakość usług rozwojowych, a przede wszystkim świadczenie usług rozwojowych dopasowanych do budżetów i potrzeb Klientów. Mając to na uwadze, pragniemy wspierać polskich przedsiębiorców w ich codziennych wyzwaniach związanych z rozwojem kadr poprzez usługi szkoleniowe. W związku z tym, z przyjemnością pragniemy poinformować, że HILLWAY po raz kolejny wspiera Badanie PIFS: Potrzeby szkoleniowe i finansowanie działań rozwojowych w 2023, jako sponsor projektu.
Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy Klientów i Przyjaciół HILLWAY do udziału w badaniu!
O badaniu PIFS – Potrzeby szkoleniowe i finansowanie działań rozwojowych w 2023
Wielu przedstawicieli kadry zarządzającej oraz HR boryka się z różnymi wyzwaniami na rynku, szczególnie w obszarze doboru form rozwoju pracowników oraz tematyki podejmowanych działań rozwojowych. Wyzwaniem są również planowane budżety szkoleniowe i brak benchmarków w tym zakresie.
W czasach permanentnych zmian niezwykle ważnym jest podejmowanie świadomych decyzji strategicznych w oparciu o fakty i wyniki rzetelnych badań. Stąd też Polska Izba Firm Szkoleniowych jako profesjonalna organizacja wspierająca rozwój po raz drugi organizuje badanie diagnozujące oczekiwania rynku pracy w zakresie szkoleń i działań rozwojowych, a uczestnicy badania, którzy pozostawią swoje dane otrzymają od PIFS Raport z badania bezpłatnie.
PIFS przeprowadza badanie, by przekazać zarówno firmom szkoleniowym oraz przedstawicielom kadry menedżerskiej i HR – niezależny i obiektywny Raport przygotowany dobrze metodycznie, który może być benchmarkiem i kierunkowo wspierać podejmowanie działań w obszarze HR i planowania działań rozwojowych w 2023 i 2024 roku.
Badanie jest przeprowadzane anonimowo, a wyniki będą prezentowane wyłącznie w zbiorczych zestawieniach.
Ankieta będzie aktywna do 18 marca 2023 r.
Badanie na zlecenie PIFS realizuje firma badawcza Sedlak&Sedlak.
Badanie wspólnie z PIFS wspierają finansowo uznane firmy szkoleniowe (w tym HILLWAY Training & Consulting), którym zależy na świadczeniu usług dopasowanych do potrzeb obecnego rynku pracy.
Korzyści z udziału w badaniu
W zamian za udział i pozostawienie e-maila uczestnicy otrzymają od Polskiej Izby Firm Szkoleniowych już czerwcu br. -jeszcze przed okresem budżetowania – wyjątkowe Podsumowanie wyników badania, z których będzie można dowiedzieć się:
- jak inne firmy ustalają budżety rozwojowe, budżety na szkolenia i inne działania rozwojowe?
- jakie kwoty w PLN planują przeznaczyć na rozwój kadr w organizacji?
- w jakich obszarach firmy będą szkolić pracowników i rozwijać kadrę zarządzającą w kolejnych latach?
- z jakich form rozwojowych dla kadry zarządzającej i pracowników korzystają najczęściej?
- jak inni oceniają efektywność szkoleń online i czy korzystają z e-learningu?
- jakie kompetencje uważają za kluczowe dla rozwoju organizacji?
A tym samym uczestnicy badania będą mogli porównać swoje działania i plany rozwojowe na tle innych firm.
Budżet na szkolenia – dane z badania w 2021 r.
Według badania Polska Izba Firm Szkoleniowych w 2021 roku 83% firm z sektora MSP powyżej 50 pracowników i ponad 90% firm zatrudniających powyżej 250 pracowników zlecało szkolenia firmom zewnętrznym. Aż 70% firm wykorzystywało e-learning w swoich działaniach rozwojowych.
Przeciętny budżet szkoleniowy w połowie badanych wahał się od 600 do 2200 zł rocznie na pracownika, a w przypadku kadry menedżerskiej wynosił nawet 8 000 zł na osobę.
O organizatorze badania – Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Polska Izba Firm Szkoleniowych to największa organizacja branżowa zrzeszająca firmy szkoleniowe i doradcze z całej Polski działająca od 2004 roku. Jej członkami jest blisko 400 firm i organizacji z sektora usług rozwojowych. Są wśród nich mali i duzi, początkujący i doświadczeni, firmy szkoleniowe, uczelnie oraz organizacje pozarządowe, które w swojej działalności zobowiązują się do stosowania Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS. Izba jest aktywna w obszarze wspierania wysokiej jakości usług rozwojowych. Jest twórcą Kodeksu Dobrych Praktyk oraz Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0., jest organizatorem Kongresu Edukacji Pozaformalnej oraz kampanii społecznej Dni Uczenia się Dorosłych. Polska Izba Firm Szkoleniowych wspiera edukację osób dorosłych i ideę uczenia się przez całe życie.