Niestandardowe szkolenie HR – Kim jest Buddy? – case study

Wyzwanie Klienta

Jak jeszcze skuteczniej wesprzeć proces onboardingu, wdrożenia, zaangażowania i aklimatyzacji nowych członków zespołu dbając o employer branding i szybką, przyjazną aklimatyzację?

Na to pytanie szukał odpowiedzi i optymalnego rozwiązania Nasz Klient z branży motoryzacyjnej.

W związku z tym wyłonił w zespołach pracowników wspierających określanych jako Buddy i wybrał HILLWAY Training & Consulting do przygotowania szkolenia szytego na miarę potrzeb organizacji.

Kim jest Buddy?

W procesie zatrudniania i wdrażania Buddy z ang. kumpel to osoba, która jest dedykowana do zaopiekowania się nową koleżanką/ nowym kolegą. Buddy jest zazwyczaj na równoległym stanowisku – nie jest Przełożonym.

W HILLWAY od początku istnieje rola Buddy-iego – kolegi, który opiekuje się nowym członkiem naszego zespołu biura i świetnie się nam sprawdza ułatwiając szybszą integrację z zespołem i firmą. Nowy członek zespołu może zapytać Buddy-iego o wszystko – od tego jak wybraliśmy kawę w biurze, po to gdzie znaleźć dokumenty czy pozyskać uprawnienia na wyższy poziom w systemie? Jednocześnie opowiada historie firmy, poznaje z członkami zespołu i integruje z zespołami szybko udzielając pomocy i wskazówek.

case study szkolenia hr hillway kim jest buddy

Rozwiązanie HILLWAY

Celem szkolenia zbudowanego przez HILLWAY “Kim jest Buddy? – warsztat dla osób wspierających wdrożenie nowych pracowników” było:

  • uświadomienie wyłonionych pracowników na czym polega rola Buddiego
  • rozwój umiejętności w zakresie onboardingu.

Projekt rozwojowy, którego częścią jest szkolenie Kim jest Buddy miał na celu wesprzeć wyłonionych pracowników w pełnieniu nowej funkcji, zachęcić ich do aktywnej postawy i usystematyzować zakres prac.

Efekty szkolenia

Uczestnicy dowiedzieli się i nabyli praktycznych umiejętności jak okazywać wsparcie nowo zatrudnionym pracownikom.

Po szkoleniu będą potrafili dostosować odpowiednie narzędzia komunikacji oraz będą wiedzieć jak angażować nowo zatrudnionych pracowników w działalność firmy.

Szkolenie zostało ocenione bardzo wysoko, a 100% uczestników wyraziło rekomendację dla firmy HILLWAY/

Niestandardowe szkolenia HILLWAY szyte na miarę

Każdego dnia w HILLWAY Training & Consulting realizujemy różne szkolenia zamknięte dla różnych firm z wielu obszarów – od szkoleń menedżerskich, z obszaru sprzedaży, obsługi klienta, prawa, finansów i controllingu po te związane z niestandardowymi wyzwaniami i potrzebami naszych Klientów.

Dziś prezentujemy jeden z naszych projektów szkolenia uszytego i wspierającego proces HR związany z rekrutacją i zatrudnianiem oraz wdrażaniem nowych pracowników do firmy. Mam nadzieję, że wpis zainspiruje do podjęcia działań w celu wdrożenia rozwiązania w swojej firmie.

Skip to content