Szkolenia finansowe w ofercie HILLWAY

Analiza sprawozdań finansowych szkolenie Hillway szkolenia finansoweW drugiej połowie 2014 roku HILLWAY rozszerzył swoją ofertę szkoleń o nową linię biznesową szkoleń FINANSE  I  CONTROLLING. Jak wszystkie inne szkolenia, te również prowadzone są wyłącznie przez wyselekcjonowanych przez nas trenerów – praktyków finansów i controllingu, którzy prowadzą szkolenia aktywnie, warsztatowo, z zaangażowaniem, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami w sposób angażujący i inspirujący. To jest główna przewaga HILLWAY- szkolenia nie są prowadzone wykładowo w sposób teoretyczny bez odniesienia do praktyki i różnych sytuacji.  Każde szkolenie dopasowywane jest również do potrzeb uczestników – niezależnie, czy jest to szkolenie otwarte czy zamknięte, czy indywidualna konsultacja.

SKĄD POMYSŁ NA SZKOLENIA FINANSOWE W HILLWAY?

Inicjatywa wejścia przez HILLWAY w szkolenia finansowe wynikała z zaplanowanej strategii rozwoju HILLWAY oraz z analizy rynku i zwiększonego na rynku zapotrzebowania na specjalistyczne, praktyczne i wąskie tematycznie szkolenia prowadzone przez praktyków biznesu, którzy nie tylko przekażą wiedzę, ale również podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą o narzędziach stosowanych w poszczególnych obszarach.

DO KOGO DEDYKOWANE SĄ SZKOLENIA FINANSOWE HILLWAY?

Szkolenia z linii Finanse i Controlling dedykowane są przede wszystkim dyrektorom finansowym, kontrolerom finansowym, pracownikom controllingu, analitykom finansowym  i specjalistom wielu działów związanych z finansami, głównym księgowym. Szkolenia finansowe dedykowane są również kadrze menedżerskiej na różnych poziomach zarządzania.

Każdy menadżer -nawet ten początkujący powinien posiadać podstawy wiedzy finansowej, gdyż awansując zetknie się automatycznie z dokumentacją i procesami, w których wiedza finansowa jest wymagana – musi określać KPI dla swojego działu, rozliczać budżet, a następnie go planować, a przede wszystkim musi rozumieć, iż jego praca i cała działalność sprowadza się do osiągnięcia przez firmę zysku. Dla takich osób dedykowane jest podstawowe szkolenie Finanse dla niefinansistów.

Wraz z rozwojem firmy i rozwojem managera wchodzimy w obszary, których nieznajomość może doprowadzić do poważnych uchybień w działalności firmy – znajomość procesu budżetowania, plany finansowe, analiza rentowności, analiza opłacalności inwestycji czy rachunowość zarządcza i określanie KPI to podstawowa wiedza na stanowisku managera każdego działu nowoczesnej firmy.

Dla managerów – Członków Zarządu, którzy odpowiadają za zarządzanie strategiczne firmą, dziś w dobie wielu zmian i rozwoju firmy poprzez fuzje i przejęcia kluczowym może być rozwój kompetencji takiej jak znajomość metod wyceny przedsiębiorstwa (zarówno pod katem rozwoju swojej firmy pod sprzedaż, jak również pod kątem przejmowania innych firm).

Według Ryszarda Michalczyka dyrektora ds. HR z praktyką w firmach z branży energetycznej i finansowej i byłego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, czytanie bilansu, rachunku wyników, cash flow, powinno być powszechną wiedzą każdego menedżera.

JAKIE TEMATY SZKOLEŃ FINANSOWYCH POSIADAMY W OFERCIE?

Szkolenia finansowe oferowane przez HILLWAY

 1. Finanse dla niefinansistów ? dane finansowe w skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwem
 2. Analiza sprawozdań finansowych ? warsztat praktyczny w MS Excel
 3. Budżetowanie i kontrola kosztów, czyli efektywne planowanie finansowe
 4. Biznesplan w realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego
 5. Controlling jako system zarządzania nowoczesną firmą
 6. Controlling inwestycyjny ? Planowanie i analiza opłacalności procesu inwestycyjnego
 7. Finanse korporacyjne w praktyce ? jak zapanować nad ogromną liczbą danych
 8. Nowoczesny rachunek kosztów i analiza rentowności w przedsiębiorstwie
 9. Rachunkowość zarządcza i controlling w przedsiębiorstwie
 10. Dashboard ? efektywne tworzenie pulpitów managerskich
 11. Profesjonalna analiza i ocena projektów inwestycyjnych
 12. Plany finansowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem
 13. Podstawy controllingu w praktyce, czyli jak skutecznie wspierać managerów
 14. Zarządzanie strategiczne małymi i średnimi przedsiębiorstwami w nowoczesnej gospodarce
 15. Metody wyceny przedsiębiorstwa ? szacowanie wartości spółki własnej i kontrahenta
 16. KPI ? Kluczowe Wskaźniki Efektywności, czyli jak skutecznie mierzyć efektywność?

NASZE DOŚWIADCZENIA PO 6 MIESIĄCACH W OBSZARZE SZKOLEŃ FINANSOWYCH

Pomimo, iż całkowicie niedawno wystartowaliśmy z linią szkoleń finansowych możemy stwierdzić, iż cieszą się one dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim możemy ocenić siebie na tle rynku. W tym okresie kilku miesięcy zrealizowaliśmy kilkanaście szkoleń otwartych, kilka szkoleń zamkniętych oraz kilka indywidualnych konsultacji. To co przede wszystkim nas cieszy to niesamowite opinie uczestników bardzo zadowolonych z formy zajęć i Trenerów prowadzących, opinie o tym, że uczestnicy będą nas polecać i że podczas szkolenia, rozwiązali wiele kwestii, które trudno rozwiązać samodzielnie.

W szkoleniach brały udział osoby ze wszystkich poziomów stanowisk – od członków zarządu  firm po specjalistów od spraw finansów, wycen, budżetowania czy pracowników controllingu i właścicieli firm doradczych. Wiele z tych osób brało udział w wielu szkoleniach finansowych oferowanych przez inne firmy i tym bardziej nas cieszy, że są zadowoleni i deklarują chęć rekomendacji szkoleń finansowych HILLWAY w swoich firmach.

W JAKICH  FORMACH DOSTĘPNE SĄ SZKOLENIA FINANSOWE W HILLWAY?

Szkolenia z finansów i controllingu dostępne w kilku formach:

 • w formie otwartej ? czyli na takie szkolenie otwarte może się zgłosić indywidualnie pracownik lub na takie szkolenie może wydelegować osobę przełożony lub HR. Szkolenia otwarte będą odbywały się w Warszawie. Warunkiem organizacji szkolenia otwartego w danym terminie jest zebranie się odpowiedniej grupy szkoleniowej zainteresowanej udziałem w szkoleniu w danym terminie, w przypadku braku uczestników ustalany jest kolejny termin szkolenia. Zobacz Kalendarium szkoleń otwartych;
 • w formie zamkniętej ? dedykowanej firmie lub pracy danego działu. Przed szkoleniem skupimy się na poznaniu Państwa potrzeb, a w trakcie szkolenia możemy pracować warsztatowo na konkretnych Państwa case?ch, raportach w danym dziale tak by zwiększyć wiedzę pracowników, a tym samym przyspieszyć procesy obliczeniowe lub opracować konkretne rozwiązania i funkcje dla danych raportów. Szkolenia takie firmy mogą również zorganizowaćw formie półotwartej, czyli dla pracowników Państwa firmy, którzy zostaną zrekrutowani wewnętrznie lub będą mieli możliwość zgłoszenia się dobrowolnie do udziału w danym szkoleniu, chcąc rozwinąć swoje kompetencje w pracy z obszarem finansów i controllingu. Forma ta dla firm często jest atrakcyjniejsza cenowo, niż wydelegowanie 10 pracowników na szkolenie otwarte i ma wiele wartości dodanej, m.in. praca dotyczy usprawnienia konkretnych działań w Twojej firmie. Zobacz jak organizujemy szkolenia otwarte – > Metody pracy
 • indywidualne doradztwo i indywidualne szkolenie ? nie lubisz pracować w grupie i chcesz pracować indywidualnie z Trenerem, piastujesz wysokie stanowisko i chcesz w poufności przepracować z zewnętrznym konsultantem swoje raporty, potrzebujesz wsparcia przy tworzeniu raportów, czy plików budżetowych? Szanujemy Twoje potrzeby i jesteśmy otwarci na wsparcie tego rodzaju. Zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

Szkolenia finansowe kończą się uzyskaniem dyplomu ukończenia szkolenia HILLWAY.

Zapraszamy do składania zapytań! Jesteśmy otwarci na Twoje uwagi i sugestie co do rozwoju HILLWAY i linii szkoleń finansowych – każde nasze szkolenie powstaje w oparciu o konsultacje z praktykami danego obszaru!

07.06.2015

 Skip to content